Ścianki Larsena

Inwestorom, których interesują szczelne zabezpieczenia wykopów, gruntu czy nabrzeża, oferujemy usługi budowy ścianki szczelnej Larsena. Słyniemy z wykonywania niezwykle solidnych i niezawodnych konstrukcji oraz z atrakcyjnych cen. Nasze realizacje znajdują zastosowanie w wielu branżach. Współpracujemy z samorządami oraz przedsiębiorcami prywatnymi. Proponowane przez nas grodzice stalowe stosuje się m.in. tam, gdzie pojawia się zagrożenie przenikania wody do gleby i osuwania nawierzchni czy spadania kamieni ze zbocza. 

Ścianki szczelne - nasze usługi

Działamy w sposób kompleksowy. W ramach usług dotyczących ścianek szczelnych Larsena wykonujemy projekt, dobieramy odpowiedni materiał oraz ustalamy jego parametry jak np. profil grodzic stalowych, a także przeprowadzamy montaż, dbając o zabezpieczenie terenu, na którym pracujemy. Zachowujemy najwyższe standardy na wszystkich etapach inwestycji, żeby osiągnąć profesjonalny efekt i w pełni zadowolić kontrahentów.

Budując ścianki szczelne, nasze usługi obejmują również pomiary i obliczenia, które pozwolą ustalić, jakie właściwości muszą mieć wsporniki, by mogły skutecznie chronić nabrzeże przed szkodliwym oddziaływaniem wilgoci i nie dopuszczać do jego opadania czy zsuwania się np. kamieni. Bierzemy pod uwagę lokalne warunki gruntowe, poziom wód naziemnych i podziemnych oraz rozmaite obciążenia, a także siły oddziałujące na podpieraną powierzchnię.

Realizujemy budowę ścianek Larsena głównie w pobliżu zbiorników lub cieków wodnych np. przy rzekach, jeziorach czy stawach, ale również w miejscach, gdzie strome, pionowe czy podwieszone ściany wymagają wzmocnienia fundamentów lub zabezpieczenia przed osuwem głazów. Często są to skalne urwiska biegnące wzdłuż jezdni czy chodników. Naszą misją jest poprawianie stanu gospodarki wodnej. 

Czym dokładnie jest ścianka Larsena?

Jest to konstrukcja oporowa, która musi wyróżniać się odpowiednią wytrzymałością i nośnością radzącą sobie z dużymi siłami naporowymi. Najważniejsze jednak, by była ona szczelna. Głównym jej zadaniem jest nieprzepuszczanie wody do gruntu. W ramach usług proponujemy odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz tworzące stabilne budowle hydrotechniczne grodzice stalowe, które ze względu na właściwości materiału, najlepiej sprawdzają się w ekstremalnych warunkach.

Wznoszone ścianki są profilowane, a ich grubość dobierana jest indywidualnie do potrzeb konkretnej konstrukcji. W zależności od jej przeznaczenia i sposobu wykonania może być tymczasowa i pomagać np. na placu budowy lub stanowić stałe wsparcie pobliskich elementów infrastruktury.

Żeby ścianka szczelna Larsena mogła spełniać swoje funkcje, musi zostać stabilnie osadzona, dlatego wbija się ją głęboko w grunt, a bardzo często blachy są dodatkowo podpierane metalowymi ramami. Mogą one być spawane lub dokręcane.

Montaż odbywa się z wykorzystaniem specjalnego sprzętu ciężkiego, którym dysponuje nasza firma. Najczęściej stosuje się żurawie, w których umieszczane są wibromłoty o dużej mocy. Niekiedy przydatne bywają również koparki. Wieloletnie doświadczenie nauczyło nas, jak łączyć technologie oraz, które maszyny stosować, by działać skutecznie, ale też bezpiecznie i nie stwarzać zagrożenia dla budynków znajdujących się w okolicy.

Z tego powodu ścianki Larsena w sposób bezpieczny może wykonać jedynie profesjonalna ekipa dysponująca odpowiednim wyposażeniem. Dlatego zapraszamy do współpracy z doświadczoną firmą Creek Melioracje. Naszą ekipę tworzą wykwalifikowani fachowcy z wieloletnią praktyką, którzy mają dostęp do wszystkich niezbędnych maszyn. Oferujemy kompleksowe usługi i indywidualne podejście do każdego zlecenia.

Więcej w tej kategorii: « Zbiorniki retencyjne Kopanie stawów »