Kopanie stawów

Klientom, których interesuje wykonanie sztucznych zbiorników wodnych np. w celach prowadzenia łowiska, proponujemy nasze profesjonalne usługi - kopanie stawów. Prace przeprowadzamy w sposób kompleksowy, zapewniając obsługę każdego etapu inwestycji. Oferujemy doradztwo, a także przygotowanie terenu i ewentualnych rowów dopływowych (w zależności od wybranego rodzaju), zabezpieczenie gruntu i stworzenie obiektu. Wybudujemy m.in. staw rybny czy rekreacyjny. Działamy profesjonalnie i szybko, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu.

Profesjonalne kopanie stawu - zalety zlecenia nam prac budowlanych

Jako firma świadcząca usługę kopania stawu gwarantujemy błyskawiczne wykonanie zlecenia. Wszystkie realizacje kończymy zgodnie z ustalonym terminem. Możemy to osiągnąć między innymi dzięki stosowaniu nowoczesnego sprzętu. Nasi specjaliści mają do dyspozycji koparki na wysokich gąsienicach, które pozwalają na przeprowadzanie prac nawet w wyjątkowo trudnym terenie o grząskim gruncie. 

Zaletą naszego przedsiębiorstwa jest wykwalifikowana ekipa, która może pochwalić się wieloletnią praktyką w kopaniu stawów. Wykonujemy zbiorniki wodne wg. indywidualnych wytycznych klientów, dbając o to, by wykop był zgodny z obowiązującymi przepisami, a jednocześnie odpowiadał potrzebom zleceniodawcy.

Podejmiemy się stworzenia dwóch rodzajów sztucznych zbiorników wodnych. Mogą to być obiekty:

  • przepływowe,
  • z wodą stałą. 

Obydwa typy wymagają odmiennego sposobu działania, co dotyczy zarówno etapu dopełniania formalności, jak i samego kopania stawu. Możemy zająć się tym wszystkim. Usługa zostanie zrealizowana zgodnie z przepisami, a gotowy obiekt będzie spełniał wszelkie niezbędne normy umożliwiające jego komercyjne użytkowanie. 

Stawy przepływowe

Zakładane są na lub przy naturalnych zbiornikach wodnych stanowiących źródło zasilania. Kopanie stawów przepływowych możliwe jest w pobliżu jeziora lub  rzeki. W takich przypadkach konieczne jest wykonanie rowów doprowadzających wodę. Inwestor, musi uzyskać zgodę na budowę ze starostwa powiatowego. Jeżeli obiekt ma pełnić funkcję łowiska ryb, konieczne będzie także zezwolenie wodnoprawne. Pomagamy w skompletowaniu dokumentów oraz sporządzeniu i złożeniu właściwych wniosków. Nasi specjaliści przygotują i oczyszczą teren, a następnie przystąpią do realizacji ostatecznych prac. 

Stawy z wodą stałą

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku kopania stawu z wodą stałą. Jeżeli jego rozmiar nie przekracza 30 m2, wystarczy jedynie zgłosić zamiar stworzenia obiektu. Przy większych akwenach należy uzyskać pozwolenie. Takie zbiorniki można zakładać jedynie na terenach podmokłych, które umożliwią uzyskanie właściwego stanu wody. Robotnicy muszą odpowiednio zabezpieczyć grunt, by wyeliminować pojawianie się odpływów oraz dopływów. Trzeba też zbudować groblę, czyli podstawowy element chroniący przed rozlaniem wody, kiedy nadejdą intensywne opady deszczu.

Kiedy możesz skorzystać z naszych usług?

Współpracujemy z przedsiębiorcami, którzy dopiero zamierzają wykopać wodny zbiornik lub potrzebują powiększyć już istniejący. Przeprowadzamy prace poszerzające i pogłębiające, a w przypadku, gdy akwen przekroczy powierzchnię dziesięciu hektarów, budujemy też osadnik (do naturalnego uzdatniania wody), którego obecność wymagana jest wtedy przepisami. 

Realizujemy zlecenia dla inwestorów zamierzających założyć zbiorniki hodowlane i łowiska, a także rekreacyjne. 

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania o to, jak przebiega kopanie stawów, doradzimy optymalne rozwiązania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.