• POCZĄTKI
  Początki Przygoda z melioracją rozpoczęła sie od kupna nowej Koparko-ładowarki 2010r.
  Głównymi odbiorcami naszych usług były spółki wodne jak i indywidualni rolnicy. W latach 2010-2017 usunęliśmy około czterystu awarii sieci drenarskich i przeprowadziliśmy gruntową konserwację ponad stu kilometrów rowów melioracyjnych.
  Potrzeba rozwoju jak i coraz większe zainteresowanie budową nowych sieci drenarskich skłoniła nas do poszukiwania najlepszych rozwiązań.
 • MASZYNA
  W roku 2017 nawiązaliśmy współpracę z firma Mastenbroek z siedzibą w Anglii będącą prekursorem i największym producentem specjalistycznych maszyn do melioracji w Europie.
  Zdecydowaliśmy się na zakup profesjonalnej maszyny Mastenbroek 20/15 współpracującej z systemem GPS firmy Trimble.
  Projekty nasze wykonujemy przy użyciu oprogramowania 3D WM-Drain, dzięki temu jakość naszych usług jest wysoce precyzyjna.

 • CELE
  Jesteśmy firmą rodzinną, naszym celem jest nawiązanie długotrwałej współpracy z gospodarstwami rolnymi. Doskonale rozumiejąc potrzeby polskiego rolnictwa oferujemy wszelkie prace melioracyjne niezbędne do prawidłowego utrzymania gruntów rolnych w dobrej kulturze rolnej.

Wpływ drenowania na rozwój roślin

Dzięki drenowaniu następuje obniżenie poziomu wody gruntowej, jest większe korzenienie się roślin oraz czerpanie zasobów związków pokarmowych znajdujących się w podglebiu.

duże regularne pola uprawowe

równomierne odwodnienie gleb

zwiększa się infiltracja wody opadowej do gleby

zmniejsza się spływ powierzchniowy, przeciwdziała to procesom erozji gleby